Wysłanie pieniędzy oraz płatność w internecie

Witam chciałbym przelać pieniądze innemu użytkownikowi Curve niestety podstawia mi się tylko karta banku a nie Curve. Drugie pytanie czy jest możliwe płatność w internecie karta Curve? Pozdrawiam

Cześć!

Możesz wysyłać innym użytkownikom aplikacji Curve pieniądze używając funkcji Curve Send i dowolnej karty, którą dodasz do aplikacji, ale na chwilę obecną nie możesz w tym celu wykorzystać środków zgromadzonych na koncie Curve Cash (saldo w £, na które otrzymujesz pieniądze z poleceń i cashback).

Pieniądze z Curve Cash możesz wykorzystać w sklepach i sklepach internetowych. W tym celu wybierz kartę Curve Cash w aplikacji i płać jak zwykle. Pamiętaj o tym, żeby nie przekroczyć salda, bo wtedy twoja transakcja zostanie odrzucona.

Tak! Wybierz kartę w aplikacji, z której salda chcesz opłacić daną transakcję, a następnie podaj numer karty Curve na stronie sklepu internetowego. Możesz zostać poproszony o potwierdzenie płatności przez telefon w ramach wprowadzonego niedawno w Curve mechanizmu 3DS, który zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Curve obsługuje też płatności internetowe przy użyciu Apple Pay i Google Pay, chociaż te ostatnie mogą być jeszcze niedostępne dla użytkowników z Polski.

Jeszcze 2dni temu dało się przesyłać pieniądze karta curve cash, skąd ta zmiana i o co tu chodzi? Ta funkcja byla od początku istnienia curve send.

Dokładnie przesyłałem a teraz nie mogę wiadomo kiedy ta funkcja zostanie włączona? Niestety odrzuca wszelkie płatności w necie czy trzeba jakieś specjalne ustawienia? Pozdrawiam

Szczerze mówiąc nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Nikt z Curve nie podał dokładnego wyjaśnienia tej decyzji. Podejrzewam, że może ona mieć coś wspólnego z uwarunkowaniami prawnymi środków na Curve Cash, bo wcześniej, gdy ta funkcja znikała, taki powód zwykle pojawiał się na forum. Zasadniczo kształt tej funkcji zmieniał się już kilkukrotnie, więc trudno mi powiedzieć jak to będzie wyglądać dalej. Podobny problem w języku angielskim był poruszany tutaj i tutaj.

Przy okazji, z tego co mi wiadomo, jeśli korzystacie z Revoluta lub innej podobnej usługi, środki z Curve Cash możecie wypłacić doładowując tam konto na odpowiednią kwotę. Może jest to jakieś rozwiązanie, którym bylibyście zainteresowani.

Nie ma żadnych ustawień w Curve, które blokowałyby płatności internetowe (poza blokadą całej karty).

Twoje problemy mogą wynikać z implementacji 3DS, która została wprowadzona kilka dni temu. Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji pobraną ze sklepu App Store/Google Play. Jeśli masz starszą wersję, aplikacja nie jest w stanie przetworzyć zapytania o potwierdzenie płatności internetowej. Zaktualizuj ją i spróbuj ponownie.

Czy jakiś konkretny błąd pojawia się w powiadomieniu/aplikacji, gdy próbujesz zapłacić w internecie? Jaki komunikat pojawia się na stronie internetowej sklepu? Mógłbym powiedzieć o twojej sytuacji coś więcej, gdybym znał szczegóły.

Wyskakuje powiadomienie z apki. Declined kwota której nie pobrano i że chce z Curve Cash płacić. Ma znaczenie że płatność jest w rublach. Ok a mogę wpłacić na Monese np?

Do Revoluta bez problemu poszło inne nie chce dodac

Dziś mogłem już przelać środki innemu użytkownikowi Curve z konta Cashbacku także spoko :slight_smile:

1 Like